بازگشت اصغر

یکی از کاربران سایت جهان نیوز در مطلبی به اظهارات اخیر اصغر فرهادی کارگردان فیلم "جدایی نادر از سیمین" (در بازگشت از مراسم اسکار) پاسخ داده است.
 قضاوت در این باره را بر عهده شما:
من یک پزشک هستم. اهل محله لب آب شیراز. مقصود اینکه جنوب شهری ام. الان هم دارم در یکی از رشته های علوم انسانی پی اچ دی می گیرم. رتبه سوم سهمیه آزاد آزمون ورودی پی اچ دی در کشور شده ام.

خواستم آقای فرهادی بداند که اگر می گویم مذهبی هستم و جنوب شهری هستم مفهومش آنگونه که ایشان و هم مکتبانش می پندارند بی سواد و بی شعور و بی تربیت بودن نیست (که به ناحق این نگاه را افراد ضد دین نسبت به دینداران رواج داده اند). خواستم بداند شما و دوستانتان در صدا و سیما و سینما عمری است که نان انقلاب را خورده اید و از طریق رسانه های انقلاب مشهور شده اید و به محض اینکه دستتان رسیده به سرتاپای انقلاب ... پاشیده اید.
البته که سعدی می گوید:
گوهر اگر در خلاب افتد همچنان نفیس است
و غبار اگر بر هوا رود همان خسیس

آرزو می کنم روزی فرهنگ کشور ما از دست شما دروغ پردازان نجات یابد، دروغ آن است که در فیلمت بگویی همه ایرانیان دروغ می گویند
مذهبی هایش بی فرهنگ و نادان و نافهم هستند. بچه مان بهتر است در ایران بزرگ نشوند. در جشنواره فجر آرزو کنی ایران طوری تغییر کند که پناهی و گل شیفته بتوانند بدون تغییر و عذرخواهی به ایران برگردند. در گلدن گلوب با مدونا دست بدهی وروبوسی کنی و با آنجلینا جولی خوش و بش کنی و دست بدهی. در اسکار از صلح طلب بودن مردم ایران برخلاف سیاست مدارانشان بگویی صلحی که آنها می فهمند صلحی که برنده نوبلش را همه می دانیم. در فرودگاه امام هم بگویی من همه عمرم در ایران خواهم بود سعی کردم در اسکار تصویری از ایران نشان دهم که زیبا و قابل افتخار باشد و بگویی اسکار جای منازعات سیاسی نیست یک جای فرهنگی است.

خیلی جالب است اسکار جای حرفهای سیاسی زدن نیست اما از 4 کلمه حرفی که شما آنجا زدی دو کلمه اش از سیاستمداران و غبار سیاست حرف زده ای؟

از نظر من دروغ همین رفتارهای شماست. شمایی که در جشنواره فجر پارسال به راحتی بعد از دریافت جایزه فرهنگی حرف سیاسی زدی و اکنون می گویی که در جشنواره فرهنگی نمی شود حرف سیاسی زد.

آری تو باور و اعتقادات خودت را ساختی همه دروغ های درونت را.

/ 0 نظر / 22 بازدید